Jak zabezpieczyć swój dom przed pożarem, zalaniem, spięciem w instalacji elektrycznej czy włamaniem?

Poczuj się bezpiecznie w swoim domu.

Jak uniknąć zalania domu, spięcia w instalacji elektrycznej, pożaru w domu, włamania i kradzieży?

Na powyższe pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule a szczegóły dotyczące konkretnie Twojego domu możesz omówić w trakcie bezpłatnej konsultacji z nami. Wyślij swoje zapytanie wypełniając poniższy formularz.

Dzięki systemowi domu inteligentnego i automatyce budynku zostaniesz natychmiast powiadomiony o potencjalnych zagrożeniach i będziesz miał czas im zapobiec. Podczas zalania budynku, spięcia w instalacji elektrycznej, pożaru czy włamania odpowiednie czujniki włączą systemy alarmowe i uruchomią sygnały świetlne i dźwiękowe (syreny alarmowe) oraz wyślą odpowiednie powiadomienia o alertach na Twój telefon nawet jak jesteś setki kilometrów od domu. System inteligentny Twojego domu zaalarmuje też w Twoim imieniu właściwe służby typu agencja ochrony, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja czy też pogotowie techniczne.

Nie czekaj aż dorobek Twojego życia ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży.

źródło: Shutterstock

Podstawowe systemy zabezpieczające Twój dom są już w cenie dobrego telewizora 65 cali czyli od ok. 15.000 zł. Dzięki temu rozwiązaniu Ty i Twoja Rodzina poczujecie się bezpiecznie i przestaniecie się martwić potencjalnymi zagrożeniami.

Ponadto możemy zaproponować inne systemy dzieki, którym życie w domu stanie się znacznie łatwiejsze, a Ty zyskasz wolny czas dla Rodziny lub na swoje hobby czy rozrywkę. Chodzi tu o zdalne sterowanie domem z jednego miejsca – z komórki, tabletu, pilota lub panelu dotykowego takimi elementami domu jak: oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, żaluzje/rolety/karnisze/markizy, nagłośnienie (strefy audio – multiroom), podlewanie ogrodu, systemy podgrzewania podjazdów, ścieżek, rynien (system antyoblodzeniowy). I to wszytsko może być zintegrowane ze stacją pogodową, która może dobierać parametry np. ogrzewania, chłodzenia, wentylacji czy ustawienia żaluzji/rolet/markiz w zależności o zewnętrznej temperatury, siły wiatru, nasłonecznienia, deszczu, śniegu itp. w oparciu o zaprogramowana scenariusze. Tutaj mamy zobrazowany pełny wymiar automatyki budynku, który sam troszczy się o jego mieszkańców.

źródło: Shutterstock

Co to jest dom inteligentny?

Czym jest system budynku inteligentnego opartego np. o system Vision BMS lub podobny?

System budynku inteligentnego opartego o rozwiązania np. Vision BMS to kompleksowy, inteligentny system sterujący automatyką budynkową. Zaawansowana technologia, dzięki której inteligentne domy rozumieją swoich użytkowników i sprawiają, że życie staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze. Sterowanie kluczowymi parametrami domu jeszcze nigdy nie było tak łatwe i niezawodne! Takie rozwiązanie jest nie tylko komfortowe, ale także czyni budynek bezpieczniejszym, dodaje prestiżu, oszczędza czas i pieniądze.

Zalety domu inteligentnego

 • Zaufani producenci od lat specjalizujący się w automatyce produkcji i automatyce budynkowej
 • System oparty o przemysłową jednostkę centralną, gwarantującą stabilność oraz długowieczność
 • Prefabrykowana szafa zawierająca wszystkie niezbędne elementy
 • Magistrale posiadające logikę awaryjną
 • Szybki proces instalacji oraz uruchamiania systemu
 • Niezawodność i skalowalność
 • System otwarty, możliwy do integracji z dowolnymi systemami i urządzeniami
 • System dostosowany do Twoich potrzeb
 • Intuicyjna i komfortowa obsługa
 • Możliwość wykorzystania każdego włącznika/przełącznika
 • Obniżenie zużycia energii, a tym samym zmniejszenie wydatków w domowym budżecie
 • Możliwość rozbudowy w przyszłości
dom inteligentny automatyka budynku alarm, monitoring mediów, kamery, ochrona, bezpieczeństwo,komfort, media
źródło: Shutterstock

W trakcie konsultacji z nami dowiesz się jakie mogą być szacunkowe koszty realizacji wdrożenia systemu BMS wraz z inteligentną instalacją elektryczną. Wdrożenie przewiduje ułożenie kompletnej instalacji elektrycznej, instalację systemu BMS oraz podsystemów wyszczególnionych w ustalonym zakresie rzeczowym.

Standardowa oferta może obejmować zakres inteligencji i automatyki budynku czyli pełny pakiet do sterowania budynkiem w tym oświetleniem, ogrzewaniem (chłodzeniem), wentylacją (rekuperacją), sterowanie żaluzjami/ roletami, monitoring mediów (prąd, woda, gaz) również instalację elektryczną, system alarmowy, monitoring VIDEO i 4 kamery, wideodomofon IP/WIFI oraz stację pogodową.

Ponadto w opcji do wyboru może być również sterowanie klimatyzacją, instalacja fotowoltaiki wraz ze sterowaniem, zasilanie rezerwowe UPS, system nagłośnienia – multiroom, sterowanie nawadnianiem ogrodu, system antyoblodzeniowy (podgrzewanie) rynien, podjazdów i ścieżek oraz wiele innych zależnych od wyobraźni Inwestora.

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy w celu ustalenia szczegółów ewentualnej współpracy

AUTOR: GRZEGORZ NIEWITAŁA, ekspert 4 technologii budowy domów jednorodzinnych

GRACUS – BROKER BUDOWY DOMÓW

www.brokerbudowydomow.pl

grzegorz.niewitala@gracus.pl

+48 600-104-130

+48 600-104-130 (WhatsSpp)

Chcesz wybudować wymarzony dom?

Wypełnij formularz i zostaw swoje dane kontaktowe.
Skontakuję się z Tobą, aby przedstawić szczegóły.

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu *
  Miejscowość *
  Województwo *
  Planowana powierzchnia domu (w m2) *
  Treść wiadomości *

  Moją misją jest pomaganie ludziom w realizacji jednego z ich najważniejszych życiowych celów i marzeń – budowie własnego domu. Pomagam im w tym od ponad 17 lat, przekazując wiedzę na temat tego, jak wybudować dom z minimalnym ryzykiem niepowodzenia. Rekomenduję sprawdzonych przeze mnie architektów, wykonawców oraz instalatorów. Wyprowadzam także z mylnych przekonań, które mogłyby ich doprowadzić do popełnienia błędów i podjęcia kosztownych decyzji.

  Dodaj komentarz