Zbuduję dom dopasowany
do Twoich potrzeb

Zajmuję się doradztwem z zakresu budowy domów oraz polecaniem najlepszych polskich firm budujących domy.

Działam kompleksowo – od projektu aż do wykonania „pod klucz”.

W czym mogę Ci pomóc?

W ramach współpracy mogę zająć się całym procesem budowy domu – zaczynając od pomocy w wyborze idealnej działki i kwestii formalnych związanych z pozwoleniem na budowę czy otrzymania kredytu hipotecznego. Jeśli masz to już za sobą, pomogę Ci w kolejnych etapach przedsięwzięcia. To Ty decydujesz, jakiego zakresu usług potrzebujesz.

PO PIERWSZE

17 lat doświadczenia

Działam w branży budowlanej od prawie dwóch dekad. Mam na koncie ponad 100 inwestycji zakończonych sukcesem i tyle samo zadowolonych klientów. Nie znajdziesz w Polsce eksperta, który oferowałby aż tak kompleksową usługę wsparcia przy budowie domu - w tylu technologiach!

PO DRUGIE

Promuję nowoczesne rozwiązania

Wiem prawie wszystko o nowoczesnych technologiach budowy i jestem na bieżąco z rozwiązaniami domów inteligentnych. Przedstawię Ci wady i zalety dostępnych opcji. Dzięki temu samodzielnie podejmiesz decyzję, czego potrzebujesz i co spełni Twoje wymagania.

PO TRZECIE

Indywidualnie dopasowani wykonawcy

Znalezienie i zweryfikowanie firmy wykonawczej, architektów czy instalatorów to trudne zadanie – szczególnie jeśli budujesz dom po raz pierwszy. Działając na rynku od 17 lat, zebrałem wielu sprawdzonych fachowców z całej Polski. Dopasuję firmę do Twoich wymagań i budżetu. Dzięki temu unikniesz stresu związanego ze zmianą ekipy czy kosztownymi sprawami sądowymi.

PO CZWARTE

Rozwiązania, które pozwolą Ci zaoszczędzić

Jestem w stanie wynegocjować dla Ciebie korzystne warunki, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na budowie domu! Idę z duchem nowoczesności i energooszczędności. Zarekomenduję Ci taką technologię budowy czy rozwiązania funkcjonalne, które sprawią, że Twój dom będzie tani w eksploatacji.

PO PIĄTE

Większa pewność podejmowanych decyzji

Korzystając z moich usług, zdejmujesz ze swoich barków odpowiedzialność i stres związany z podejmowanymi decyzjami. Nie musisz spędzać długich tygodni, studiując informacje na temat budowy czy weryfikując wykonawców. Wszystkim zajmę się za Ciebie. Co więcej, wszystko – od projektu po wybór rozwiązań funkcjonalnych – będzie dopasowane do Twoich możliwości finansowych.

PO SZÓSTE

Działam w Polsce i nie tylko

Realizuję budowy domów w województwach małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim, śląskim, dolnośląskim, małopolskim, pomorskim, łódzkim, opolskim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, podkarpackim, kujawsko- pomorskim. Współpracuję też z wykonawcami, którzy mają możliwość budowania w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Holandii i innych krajach Europy Zachodniej.

Usługi dodatkowe

Instalacje OZE

Zainwestuj w odnawialne źródła energii i spraw, by Twój dom był tańszy w eksploatacji! Poznaj rozwiązania, które zapewnią większe bezpieczeństwo dla zdrowia oraz środowiska naturalnego, takie jak pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe wodne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, GWC, czy fotowoltaikę.

Usługi dodatkowe

Inteligentny dom

Podnieś komfort swojego życia i zadbaj o jeszcze większe bezpieczeństwo swojej rodziny! Poznaj polecane przeze mnie systemy automatyki budynku w ramach pakietów domu inteligentnego, takie jak sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i oświetleniem, monitoring czy czujniki przeciwpożarowe i przeciwzalaniowe.

Usługi dodatkowe

Projekt i wyposażenie wnętrz

Dopasuj wnętrze domu do swoich potrzeb, upodobań i stylu życia! W ramach dodatkowego pakietu możesz skorzystać z wiedzy doświadczonych architektów wnętrz. Dysponuję poleconymi architektami w każdym dużym mieście wojewódzkim.

Usługi dodatkowe

Projekt i wykonanie ogrodu

Piękny i nowoczesny dom to jedno – ale co z przestrzenią wokół niego? Stwórz ogród swoich marzeń przy wsparciu doświadczonych architektów ogrodów. Polecani przeze mnie architekci dostępni są w każdym dużym mieście wojewódzkim.

Grodzisk Mazowiecki

Wojtek

Pan Grzegorz nie dość, że ma bardzo dużą wiedzę o wszystkich dostępnych technologiach, wieloletnią praktykę z polskiego rynku budowlanego, wielu wykonawców z którymi współpracuje to jeszcze nieskończone pokłady cierpliwości do wyjaśniania laikowi aspektów związanych z budową. Spędziliśmy wiele godzin na telefonie omawiając wady i zalety różnych technologii oraz właściwą kolejność działań w wyzwaniu budowy domu. Za każdym razem Pan Grzegorz oferował swoją pomoc, proaktywnie wspierał i upewniał się, że wszystkie moje pytania zostały zaspokojone. Stał się swego rodzaju mentorem w kwestii budowy domu. Mało tego! Pan Grzegorz uzgodnił dla nas (bez naszej wyraźnej prośby) wyższy standard budowy bez zwiększenia kosztów! Z mojego punktu widzenia, Grzegorz się bardzo napracował. 🙂 I dalej z nami pracuje – regularnie kontaktuje się aby sprawdzić jak postępuje budowa i współpraca z wykonawcą. W momencie wystąpienia problemów na jednym z etapów prac jak zawsze służył pomocą i wsparł nas w wyjaśnieniu sytuacji. Reasumując, mogę z czystym sumieniem polecić Grzegorza jako niezastąpione wsparcie w „przebijaniu” się przez niuanse rynku budowlanego, zwłaszcza jeżeli planujesz budowę z generalnym wykonawcą. A jeżeli potrzebujesz wsparcia przy uzyskaniu dobrego kredytu hipotecznego to Grzegorz skontaktuje Cię ze sprawdzonym doradcą.

Kraków

Krzysztof

Dokładnie było to tak, że po miesiącach poszukiwań ostatecznej firmy miałem już dwa swoje typy, z których ostatecznie wybrałbym firmę do budowy mojego domu. Ale ciągle czegoś mi brakowało – pewności, że to jest dobry wybór. Intuicyjnie wiedziałem, że muszę jeszcze spróbować poszukać dalej. I wtedy właśnie w internecie natknąłem się na ofertę Pana Grzegorza. Po kilku rozmowach z Panem Grzegorzem okazało się, że w moim poszukiwaniu idealnego wykonawcy pojawiło się światełko w tunelu. Uwierzyłem, że Pan Grzegorz jest uczciwy, rzetelny i dobrze mi doradzi. Dostałem rekomendację do Wykonawcy, który nie tylko wzbudził moje zainteresowanie, ale sprawił, że zacząłem wierzyć, że znalazłem ten upragniony Święty Gral. Pierwsze wyceny wyglądały nie tylko bardzo profesjonalnie ale i były dobrze skalkulowane cenowo. Po spotkaniu z Panem Grzegorzem i Wykonawcą przy czarnej kawie u nas w mieszkaniu – zdecydowałem. To jest ta firma, której chce powierzyć budowę mojego domu. Zdecydowała szczerość i uczciwość i może to dziwnie zabrzmi, ale zobaczyłem ją w oczach Wykonawcy podczas tego spotkania. Jesteśmy obecnie w trakcie 7 tygodnia budowy i mój podziw dla Wykonawcy nie maleje, a ciągle rośnie. Tak wiec reasumując, jestem wdzięczny sobie, że dałem sobie szansę jeszcze poszukać i cieszę się, że udało mi się znaleźć firmę Pana Grzegorza, bo dzięki niemu buduje się mój wymarzony dom. Dziękuję.

Gliwice

Jadwiga D.

Pan Grzegorz Niewitała jest profesjonalistą, zna się doskonale na sprawach budowlanych, na technologiach, wie co jest dobre w budownictwie i praktyczne a co zupełnie niepotrzebne. Potrafi w bardzo kulturalny sposób przedstawić to co klienta interesuje. „Trafiliśmy“ na artykuł napisany przez Pana Grzegorza w Internecie i zadzwoniliśmy. Wcześniej ciągle szukaliśmy jakiejś dobrej firmy i porady jak wybudować dom, żeby było w nim to co chcemy za przystępną cenę, ale wykonany bardzo solidnie. Właśnie Pan Grzegorz wszystko bardzo profesjonalnie nam wytłumaczył, najpierw przez telefon i dzięki tej miłej i spokojnej rozmowie umówiliśmy się na wstępne spotkanie, na którym od razu zaczęliśmy układać pewne sprawy związane z budową naszego domu. Pan Grzegorz się nie spieszył ani nie był zniecierpliwiony tysiącem pytań, które zadawaliśmy. Dzięki temu powstał projekt naszego domu, w którym wspólnie uzgadnialiśmy każdy szczegół i tym sposobem nasz dom już rośnie, bez żadnych komplikacji i opóźnień. Dziękujemy Panie Grzegorzu za wszystkie profesjonalne porady i skierowanie naszych marzeń na właściwą drogę.

Warszawa

Anna W.

Miałam przyjemność współpracować z p. Grzegorzem podczas budowy naszego domu energooszczędnego w systemie szkieletu ciężkiego. To, że mieszkamy właśnie w takim domu i bardzo sobie to chwalimy, zawdzięczamy właśnie p. Grzegorzowi. Pomógł nam w wyborze technologii drewnianej i towarzyszył nam przez cały proces wykonania domu. Wykazał się fachowością, sprawnością w działaniu i przede wszystkim dotrzymywał złożonych nam zobowiązań. W każdej chwili mogliśmy liczyć na jego wsparcie zarówno w kwestiach technologicznych czy wykonawczych, a także interpersonalnych. Z całą pewnością mogę polecić współpracę z p. Grzegorzem - dla nas okazała się sukcesem.

Międzyborów

Izabella D.

Pan Grzegorz posiada wszechstronną i dogłębną wiedzę na temat różnorodnych, a przede wszystkim opartych o nowoczesną wiedzę sposobach budowania. Dzięki temu jest w stanie pomóc każdej zainteresowanej osobie zarówno podjąć decyzję co do technologii budowania jak i wybrać do tego sprawdzoną firmę. Do tego wszystkiego Pan Grzegorz jest osobą bardzo komunikatywną, sympatyczną i ogromnie cierpliwą. Przez ostatnie dwa lata otrzymałam od Niego mnóstwo wiedzy i z pełnym zdecydowaniem polecam wszystkim swoim znajomym i nieznajomym.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje współpraca i jak wygląda rozliczenie?

Pełne koszty moich usług ujęte są w przejrzystych pakietach cenowych. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w zakładce cennik.

Czy budowa mojego domu będzie droższa niż bezpośrednio w firmie wykonawczej?

Wręcz przeciwnie. Mam podpisane takie umowy z wykonawcami, dzięki którym w tej samej cenie masz nie tylko pracę firmy wykonawczej, ale dodatkowo moje wsparcie. To wszystko przełoży się na wiele oszczędności, jeśli chodzi o wybór niektórych rozwiązań funkcjonalnych czy systemów poprawiających energooszczędność budynku. Nie bez znaczenia pozostaje też doradztwo w kwestii wyboru działki, doboru projektu do działki, wyboru systemu ogrzewania czy elementów inteligencji budynku.

 

Moja usługa kosztuje zaledwie od 0,2 do 0,6% wartości przeciętnego domu, czyli od 1000 do 3000 zł + 23% VAT (w zależności od wybranego pakietu). Co więcej, 1000 zł + 23% VAT za nielimitowany czas konsultacji zostanie Ci zwrócony w momencie, kiedy podpiszesz umowę z zarekomendowanym przeze mnie wykonawcą.

Według jakich kryteriów dobierani są polecani wykonawcy?

Współpracuję wyłącznie ze sprawdzonymi firmami z całej Polski. Wykonawca dobierany jest w zależności od Twoich potrzeb, wymagań, oczekiwań, dostępnego budżetu oraz lokalizacji działki, na której ma stanąć dom. Po przeprowadzeniu z Tobą wywiadu polecę Ci firmę, która uzyska najlepszą relację ceny do jakości.

Jak długo trwa szukanie wykonawcy?

Trwa tak długo, aż znajdę dla Ciebie właściwą firmę. W niektórych sytuacjach (np. przy specjalnych preferencjach czy ograniczeniach budżetowych) jestem w stanie poszukać wykonawców spoza mojej rekomendowanej listy.

Czym ta usługa różni się od usługi generalnego wykonawcy?

Już sama budowa domu z generalnym wykonawcą znacznie ogranicza ryzyko inwestycji (choć nadal korzysta z niej jedynie 20% inwestorów). Moja usługa obejmuje jednak znacznie szerszy zakres niż budowę domu z generalnym wykonawcą. Kompleksowo prowadzę cały proces budowy domu, a także pomagam wspólnie z architektami załatwić wszystkie formalności, które należy dopiąć jeszcze przed rozpoczęciem budowy czy nawet zakupem działki. Pomogę Ci w wyborze generalnego wykonawcy – tak, by maksymalnie usprawnić cały proces i zdjąć z Ciebie wszelką odpowiedzialność czy stres.

Jakie materiały będę musiał przesłać przed rozpoczęciem współpracy?

Zostaniesz poproszony o przykładowy projekt domu - może być to projekt gotowy z internetu, który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. Do wyceny potrzebne będą rzuty, przekroje, widok czterech stron elewacji oraz, jeśli istnieje, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej). Ponadto konieczne będzie przesłanie linku ze strony www.geoportal.pl  z zaznaczoną działką (chodzi o jej położenie względem stron świata, wymiary i powierzchnię). 

 

Poproszę Cię też o przesłanie mapy geodezyjnej działki i/lub mapy do celów projektowych od geodety oraz badań geotechnicznych gruntu od geologa (jeśli dysponujesz takimi dokumentami). W celu doradzenia optymalnego projektu pasującego do działki będę również potrzebować Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) wydawanego przez gminę lub starostwo (jeśli istnieje) lub Warunków Zabudowy (WZ) – jeśli taki dokument został złożony do gminy.

Jak długo trwa świadczenie usługi?

Usługa trwa od momentu podpisania umowy do momentu podpisania przez Ciebie umowy przyrzeczonej. W trakcie trwania budowy w dowolnym momencie możesz się ze mną konsultować. Mogę się kontaktować się w Twoim imieniu z wykonawcą, aby coś skonsultować, zmienić warunki i zakres umowy (np. rozszerzyć lub zmniejszyć zakres prac) lub przyspieszyć pewne prace.

Które technologie budowy domu są najpopularniejsze?

W Polsce dominuje technologia tradycyjna (murowana), która jest uznawana za tańszą, ale jednocześnie mniej energooszczędną oraz dłuższą w realizacji (średnio od 9 do nawet 24 miesięcy). W ofercie mam kilku naprawdę rzetelnych wykonawców w tej technologii. 

 

Coraz częściej zdarza się jednak, że klienci są zainteresowani szybką budową domu (nawet w 3 miesiące) w standardzie, który będzie energooszczędny. Tutaj mogę zaproponować oferty wielu firm, które budują domy w technologii szkieletu drewnianego – prefabrykowanego ciężkiego niemieckiego i skandynawskiego, w technologii IZODOM, w prefabrykacie keramzytowym. Dysponuję również możliwością wybudowania domu w szkielecie stalowym.

Czy nowoczesne technologie są w Polsce znane? Czy nie będzie problemów z ewentualną sprzedażą takiego domu?

Prawda jest taka, że domy budowane w nowoczesnych i energooszczędnych technologiach są sprzedawane po korzystniejszych cenach niż podobne domy murowane. Dzieje się tak, gdyż kupują je klienci świadomi zalet takiego domu, np. niskich kosztów eksploatacji i wysokiego komfortu mieszkania.

Czy mogę otrzymać kontakt do jednego z klientów i zobaczyć jego dom?

Oczywiście, mogę skontaktować Cię z jednym z moich klientów, którym pomogłem wybudować dom.

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu *
  Miejscowość *
  Województwo *
  Planowana powierzchnia domu (w m2) *
  Treść wiadomości *