BUDOWA DOMU W TECHNOLOGII IZODOM – 4 GŁÓWNE ZALETY

SZYBKOŚĆ BUDOWY, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ, TRWAŁOŚĆ ORAZ EKOLOGIA.

FILM – ZALETY BUDOWY DOMU W TECHNOLOGII SZALUNKU TRACONEGO – IZODOM

4 najważniejsze zalety technologii szalunku traconego IZODOM czyli budowy domu w oparciu o układanie bloczków styropianowych zalewanych następnie betonem.

BUDOWA DOMU W TECHNOLOGII BLOCZKÓW STYROPIANOWYCH ZALEWANYCH BETONEM – IZODOM

SZYBKOŚĆ BUDOWY

1. Elementy szalunkowe Izodom mają dwie funkcje: najpierw są formami do betonu, a później izolują zbudowaną ścianę. Elementów nie demontuje się, dlatego technologię nazywa się czasami izolującym szalunkiem permanentnym lub szalunkiem traconym.

2. Elementy do budowy ścian, stropu i płyty fundamentowej wypełniane są betonem, co pozwala zbudować dom o powierzchni 150 m2 w 6 tygodni.

ENERGOOSZCZDNOŚĆ

1. Klocki można łączyć ze sobą w dowolny sposób uzyskując określony kształt oraz wielkość domu – tworząc ciągłą, idealnie dopasowaną warstwę termoizolacji. Pozwala to uniknąć mostków termicznych czyli miejsc, w których chłód i wilgoć mogłyby dostać się do domu.

2. Technologia szalunku traconego pozwala szybko i w atrakcyjnej cenie budować budynki oszczędzające nawet 80% energii.

3. Wyjątkowe parametry izolacyjne – płyta fundamentowa ma współczynnik przenikalności cieplnej wynoszący U=0,14 W/m2K, ściany U=0,15 dla bloczka King Blok 35 cm z czego 20 cm to ocieplenie lub U = 0,10W/m2K dla bloczka SUPER King Blok 45 cm z czego 30 cm to ocieplenie, izolacja dachu to współczynnik U=0,15 aż do 0,11 W/m2K w zależności od grubości ocieplenia

TRWAŁOŚĆ

1. Przewidywana trwałość budynku w technologii Izodom to minimum 150 lat. Koncern BASF przeprowadził badania „wietrzenia” ścian symulujące 120 lat użytkowania oraz równolegle badania 60 letniego budynku w tej technologii

2. Badania te wykazały wyższą odporność ścian Izodom (pod obciążeniem) na wietrzenie, nagrzewanie, zamrażanie, wilgoć i promieniowanie niż betonu nieosłoniętego przed warunkami pogodowymi.

EKOLOGIA

1. Oszczędza nawet 90% energii potrzebnej do ogrzania i chłodzenia domu – porównując z tradycyjnym,

2. Produkowany jest z elementów łatwo poddających się recyklingowi,

3. Dobra izolacja budynku to nie tylko mniejsze wydatki na energię, ale również zmniejszenie emisji CO2 przez dziesiątki lat korzystania z budynku. Odpowiedni projekt jest również wyjątkowo istotny

NAJWAŻNIEJSZA REFERENCJA

Dostawa materiałów na budowę 3000 energooszczędnych willi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

KONTAKT – BUDOWA DOMÓW – GRACUS BROKER BUDOWY DOMÓW

Pozdrawiam i zapraszam.

Grzegorz Niewitała – Broker Budowy domów. „Pomogę Ci wybudować Twój dom”.

Grzegorz Niewitała Mentor i doradca Klienta ds budowy domów tel. + 48 600-104-130 e-mail: grzegorz.niewitala@gracus.pl

www.gracus.pl

www.brokerbudowydomow.pl

www.grzegorzniewitala.pl

Chcesz wybudować wymarzony dom?

Wypełnij formularz i zostaw swoje dane kontaktowe.
Skontakuję się z Tobą, aby przedstawić szczegóły.

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu *
  Miejscowość *
  Województwo *
  Planowana powierzchnia domu (w m2) *
  Treść wiadomości *

  Moją misją jest pomaganie ludziom w realizacji jednego z ich najważniejszych życiowych celów i marzeń – budowie własnego domu. Pomagam im w tym od ponad 17 lat, przekazując wiedzę na temat tego, jak wybudować dom z minimalnym ryzykiem niepowodzenia. Rekomenduję sprawdzonych przeze mnie architektów, wykonawców oraz instalatorów. Wyprowadzam także z mylnych przekonań, które mogłyby ich doprowadzić do popełnienia błędów i podjęcia kosztownych decyzji.

  Dodaj komentarz