Płyta fundamentowa czy tradycyjny fundament – co lpesze?

PŁYTA FUNDMANTOWA – DLACZEGO MY?


Polecana przez nas firma budowlana działa już od blisko 30 lat na rynku polskim, mając na koncie 1000 płyt fundamentowych.


Nasi wykonawcy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i wykonania płyt fundamentowych. Wykonali do tej pory ponad 1000 takich płyt! Nie stosują zbrojenia rozproszonego (włókno stalowe, włókno syntetyczne), stosujemy zbrojenie konstrukcyjne – tradycyjne. 
Oferują inwestorom kompleksowe wykonawstwo płyty fundamentowej – od doradztwa, przez projekt, aż do wykonania.
Współpracują z wyższymi uczelniami technicznymi na terenie Górnego Śląska oraz z Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego. Dzięki temu mogą obniżać cenę takiego fundamentu oraz odkrywać nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej usprawniają i uskuteczniają nasze projektowanie i wykonywanie płyt fundamentowych dając gwarancję bezpieczeństwa oraz jakości.
Każda ich płyta fundamentowa odznacza się doskonałymi parametrami technicznymi. Dla domów postawionych na gruntach ze szkodami górniczymi zwiększa to komfort użytkowania domu poprzez ograniczenie drgań i zastosowanie poduszki piaskowej  zgodnie z zaleceniami Głównego Instytutu Górnictwa.
Posiadają wykwalifikowaną kadrę techniczną i zaawansowane  programy komputerowe w zakresie projektowania np. ABC PŁYTA. Program ten wyznacza warunki stanu granicznego nośności (SGN) i oblicza ugięcia w stanie zarysowanym (SGU). W tym programie do rozwiązania zagadnień statyki zastosowano Metodę Elementów Skończonych (MES).  
Stosują materiały izolacyjne wiodących producentów, np. The Dow Chemical Company oraz AUSTROTHERM.
Udziela 10 letniej gwarancji na każdą płytę fundamentową!

DLACZEGO PŁYTA FUNDAMENTOWA JEST LEPSZA OD TRADYCYJNYCH FUNDAMENTÓW?

Cena płyty fundamentowej w przypadku prostych warunków geologicznych jest porównywalna do tradycyjnego fundamentu zbudowanego na ławach i ścianach fundamentowych. W przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych lub złożonych warunków geologicznych takich jak: grunty organiczne: torfy, namuły, grunty nasypowe, szkody górnicze I, II, III i IV kategorii płyta fundamentowa jest tańszym rozwiązaniem niż wykonanie tradycyjnego fundamentu.

W odróżnieniu od tradycyjnych fundamentów płyta fundamentowa (fundament płytowy) ma możliwość uzyskania wysokiego standardu energetycznego budynku NF 40 oraz NF 15. W przypadku posadowienia obiektu na płycie fundamentowej straty ciepła są mniejsze w przedziale 60-85%, co może zmniejszyć koszty eksploatacyjne budynku nawet o 30%.

Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europy wszystkie nowe budynki w Polsce mają być budowane w standardzie niemal zeroenergetycznym. Od 2021 roku dyrektywa wyznacza kryterium rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną (EP) przeznaczoną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody w budynku na poziomie nie przekraczającym  EP(max) 70 kWh/m2/rok, a od 2021. To oznacza, że aby spełnić te kryteria i zachować normy energooszczędności budynku płyta fundamentowa staje się właściwie koniecznością.
Płyta fundamentowa posiada zwiększoną nośność, co zapobiega osiadaniu budynku w osi pionowej (osi „Z”). Maksymalne osiadanie wynosi od 30-40mm. W przypadku posadowienia budynku na tradycyjnych ławach i ścianach fundamentowych dopuszczalne maksymalne osiadanie budynku według normy może wynieść nawet powyżej 80mm, co przy niekorzystnych uwarunkowaniach może powodować pęknięcia ścian.
Cykl technologiczny wykonania płyty fundamentowej trwa 4-8 dni. Jest również możliwość wykonania go w okresie zimowym nawet przy ujemnych temperaturach.

Płyta fundamentowa może być wykonana dla każdego projektu budowlanego gotowego bądź indywidualnego oraz pod każdy rodzaj domu:  tj. dom parterowy, parterowy z użytkowym poddaszem, piętrowy czy wielokondygnacyjny.
Płyta fundamentowa znajduje zastosowanie w każdej technologii budowy domu, a mianowicie w  budownictwie: murowanym – tradycyjnym (np. porotherm) i prefabrykowanym (np. keramzyt) oraz  szkieletowym drewnianym: lekkim – kanadyjskim i ciężkim – prefabrykowanym.

Chcesz wybudować wymarzony dom?

Wypełnij formularz i zostaw swoje dane kontaktowe.
Skontakuję się z Tobą, aby przedstawić szczegóły.

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu *
  Miejscowość *
  Województwo *
  Planowana powierzchnia domu (w m2) *
  Treść wiadomości *

  Moją misją jest pomaganie ludziom w realizacji jednego z ich najważniejszych życiowych celów i marzeń – budowie własnego domu. Pomagam im w tym od ponad 17 lat, przekazując wiedzę na temat tego, jak wybudować dom z minimalnym ryzykiem niepowodzenia. Rekomenduję sprawdzonych przeze mnie architektów, wykonawców oraz instalatorów. Wyprowadzam także z mylnych przekonań, które mogłyby ich doprowadzić do popełnienia błędów i podjęcia kosztownych decyzji.

  Dodaj komentarz